Промислові витяжні парасолі для професійної кухні: види, монтаж, догляд

Здається, що конструкція витяжної парасолі для промислової кухні громадського харчування проста. Ну що там складного? Купол із нержавійної сталі та фільтр для вловлювання парів жиру й кіптяви. От і все. Але досить заглибитися в конструкцію парасолі, як стає зрозуміло, що вона не така вже й проста. Як і в будь-якому сучасному обладнанні, свої нюанси.

Є два види конструкцій:

  • припливно-витяжні парасолі;
  • витяжні парасолі.

Припливно-витяжні парасолі з жировловлювачами виводять усі запахи, пар, дим і кіптяву, що з’являються під час готування їжі, у вентиляційний канал, а основна їх особливість ― наявність системи подавання свіжого повітря. Вартість припливно-витяжних парасоль значно перевищує ціни на звичайні витяжні парасолі. До того ж, монтаж припливно-витяжних систем складніший, а обслуговування потребує більше часу й коштів.

Витяжні парасолі з жировловлювачами без системи подавання свіжого повітря більш поширені. Виникає цілком логічне запитання. Звідки ж береться свіже повітря? А воно подається з інших вентиляційних каналів за допомогою спеціальних пристроїв. Цей варіант вважається на сьогодні більш ефективним, і саме його найчастіше використовують для побудови якісної системи вентиляції професійних кухонь закладів HoReCa.


Кращі витяжні парасолі

Усі сучасні витяжні парасолі виробляються з двох основних матеріалів ― оцинкованої або нержавійної сталі. Оцинковані кухонні зонти ― недорогий варіант. Нове обладнання має гарний зовнішній вигляд, а покриття цинком захищає від іржі, але через певний час на поверхні з’являються тріщини, подряпини. Цинковий шар пошкоджується, що призводить до корозії, яку не зупинити.

На противагу оцинкованим, витяжні парасолі з якісної нержавійної сталі мають високі антикорозійні властивості, витримують високі температури, стійкі до кислотних і агресивних середовищ.

Найпопулярнішими вважаються пристінні витяжні парасолі з нержавійної сталі. Ці моделі називають універсальними, бо вони зазвичай підходять для монтажу на кухнях закладів громадського харчування: кафе, їдалень, ресторанів. Такі конструкції легко закріплюються до стіни над будь-яким обладнанням для приготування їжі.

Три способи кріплення вентиляційних зонтів із нержавійної сталі:

  • на стелю за допомогою підвісних ланцюгів;
  • до опорної стіни розпірними анкерами;
  • на спеціальну раму.

Зазвичай витяжна парасоля встановлюється на висоті приблизно 70 сантиметрів від газової або електричної професійної плити, але не вище 110 сантиметрів. Дотримуватися рекомендованої висоти важливо, щоб витяжна парасоля ефективно втягувала конвективні потоки гарячого повітря.

Ще один момент, на який варто звертути увагу. Потрібно, щоби парасоля виступала за межі електричних і газових плит не менше ніж на 10 сантиметрів. Більш функціональною вважається скісна форма витяжки типу снек. Така форма вловлює дим і дає змогу встановити витяжку якомога нижче до теплового обладнання.

Якщо мова про монтаж острівної витяжної парасолі, то вона актуальна для середніх і великих промислових кухонь. Професійні ресторатори будують кухні так, щоб основне обладнання для приготування стояло в одному місці, наприклад, посередині, й було доступне кожному кухарю.

Важливо подбати про те, щоб шум на кухні був якомога менший. Звук витяжного вентилятора не має перевищувати 50-60 дБ. Якщо рівень шуму вищий, то працювати в таких умовах буде складно та шкідливо для здоров’я персоналу.
У витяжній парасолі можна встановити систему підсвічування. Це підвищує комфорт на робочому місці.
Варто зазначити, що над мангалами й жаровнями, де використовується відкритий вогонь, застосовуються окремі моделі витяжних парасолей. Вони особливі тим, що конструкцією передбачені спеціальні фільтри для гасіння іскор та язиків полум’я. Так звані іскрогасні екрани підвищують рівень пожежної безпеки.

Чим корисний масляний фільтр або жировловлювач

Під час приготування зазвичай використовується олія або масло. Смаження ж м’яса чи риби завжди супроводжується виділенням жиру, краплі якого піднімаються в повітря та осідають на поверхнях. Отже, на повітропроводі, крильчатці вентилятора, інших деталях вентиляційної системи швидко накопичується жир, на який налипають пил та ворсинки. В результаті витяжна система засмічується, а ефективність її роботи погіршується.

Що допоможе? Лабіринтові фільтри, так звані жировловлювачі. Це металеві пластини з нержавійної сталі, що встановлюються під певним кутом. На них і осідають краплі жиру, що потім стікають у спеціальні посудини. Зібраний жир видаляється через кран.

Для гарячих цехів обов’язкові витяжні парасолі з жировловлювачами.

Поради для догляду за витяжною парасолею

  1. Ламелі жировловлювача протирати треба щодня в кінці робочої зміни.
  2. Зливати жир через спеціальний кран необхідно один раз на тиждень. Також потрібно мити металеві пластини. Не обов’язково робити це вручну. Можна покласти ламелі у промислову посудомийну машину.
  3. Корисно додавати мийний засіб у посудину для збирання жиру. Так жир не застоїться. Його буде легко злити через кран, а посудину ― помити.
  4. Регулярно оглядайте повітроводи й вентиляційні канали та очищуйте від налиплого сміття й жиру.

Зазвичай у витяжних парасолях із жировловлювачами пластини знімаються легко. Варто зазначити, що у пристінних моделях найчастіше встановлюють один ряд жировловлювачів, а в острівні, де передбачено більше навантаження, — два ряди. Це допомагає ефективно затримувати й видаляти кіптяву.

Звертайтеся до Товариства з обмеженою відповідальністю «Технологічно-Експериментальний завод» (ТзОВ «ТЕЗ», TEZ™) і ми допоможемо підібрати необхідні Вам характеристики та здійснимо виготовлення якісних промислових витяжних парасоль (зонтів) для професійної кухні!